Tribe to koncept, który powstał na potrzebę nowej przestrzeni dla coraz bardziej rozwijającej się dziedziny jaką jest esport. 

Jest to miejsce, do którego przyjeżdżają zawodnicy z całego świata, aby móc wspólnie mieszkać oraz trenować przed ważnymi turniejami.  Tribe jest również przestrzenią, w której można zorganizować spotkania, obozy treningowe oraz eventy dla drużyn esportowych. Zostaliśmy poproszeni o stworzenie dla nich strategii, nazwy oraz pełnej identyfikacji wizualnej.

Szybko rozwijająca się branża e-sportowa posługuje się własnym, specyficznym dla siebie kodem wizualnym. Tak jak dla drużyny piłkarskiej istotny jest herb czy barwy klubowe, tak dla zawodników e-sportu nazwa, logo czy kolory są istotnym elementem budowy tożsamości z drużyną. Musieliśmy zatem stworzyć identyfikację, która trafi do obiorców z grupy 14-25, jak rownież wyróżni się na tle swojej kategorii. Tworząc nazwę Tribe  (z ang. plemię) odnieśliśmy się do zbiorowości, powiązań i relacji jakie tworzą między sobą młodzi zawodnicy podczas meczów.

W identyfikacji postanowiliśmy stworzyć znak, który mógłby funkcjonować zarówno jako herb drużyny piłkarskiej, jak również jako pierwotny znak plemienny. Znak miał być prosty, mocny i zapamiętywalny, a jego konstrukcja miała umożliwiać jego łatwe odtworzenie na różnych materiałach - stal, blacha, plexi, szablon, plastik - wewnątrz budynku. Grupą docelową Tribe są również klienci zagraniczni dlatego znak TR został odtworzony na dachu budynku, co umożliwia jego łatwe znalezienie w programie Google Earth.

Identyfikacja miała w łatwy sposób wytłumaczyć architekturę budynku- poszczególne strefy funkcjonalne, jak również w sposób szczegółowy opisać wszystkie elementy takie jak umiejscowienie zmywarki, lodówki czy szafy z ubraniami.

Istotnym elementem było obrandowanie budynku znakiem TR, tak aby był on jak najbardziej widoczny podczas tworzenia m.in liveów lub relacji z pobytów zawodników.

Celem było podniesienie rozpoznawalności marki.

+48 501 586 200
Get in touch